Podgląd oceny typu osobowości

RIASEC kod twojej osobowości: RIE

To jest kod, który reprezentuje Twoją osobowość. Wyjaśnienia dla poszczególnych liter znajdziesz niżej.

Litery są sortowane od lewej do prawej według priorytetu. To znaczy, że pierwsza litera najbardziej reprezentuje twój typ osobowości a pozostałe dwie litery są uzupełniające.

Jesteś osobą zdolną technicznie i fizycznie, która posiada różne umiejętności mechaniczne. Jesteś praktycznym człowiekiem, lubisz naprawiać lub budować. Pracujesz bez zbędnych słów i zawsze starasz się wykonać pracę dobrze za pierwszym razem i tym osiągnąć swój cel. Lubisz bezpośredniość, długie rozmowy są dla Ciebie wyczerpujące.

Jeśli chodzi o opinie i osobiste preferencje, jesteś konserwatywnym człowiekiem i działasz zgodnie z własnym zdrowym rozsądkiem i osobistą wolnością i honorem.

W komunikacji i relacjach czasami możesz być mało wrażliwy wobec potrzeb innych. Najlepiej Ci się pracuje z ludźmi z spokojniejszym charakterem. Wręcz przeciwnie, dla ludzi ekstrawertycznych możesz się wydawać negatywnie nastawiony i surowy. Jeśli jesteś zmuszony do pracy z takimi osobami, spróbuj się najpierw zapytać o ich osobiste zainteresowania.

Podstawowe cechy: stabilność, uczciwość, samowystarczalność, praktyczność

Sam siebie uważasz za wiarygodnego, samowystarczalnego, stabilnego a i bezpośredniego.

 • 28% R - Realistyczny

  Osoby zajmujące się techniką. Preferują praktyczne rozwiązywanie problemów. Są zręczni w wielu dziedzinach. Ich słabością może być komunikacja lub słaba empatia.

 • 20% I - Badawczy

  Ludzie o wiedzy teoretycznej. Zwykle nie mają problemu z rozwiązywaniem trudnych zadań czy to jest problem matematyczny lub praca naukowa. Możemy u nich przede wszystkim podkreślić logiczne myślenie przed tym artystycznym.

 • 8% A - Artystyczny

  Osoby z wyczuciem designu, muzyki i ogólnie sztuki. Ich mocną stroną jest wyobraźnia przestrzenna i dbałość o szczegóły. Wolą zajmować się pomysłami niż praktycznym rozwiązaniem problemów.

 • 12% S - Społeczny

  Ludzie o silnym wyczuciu społecznym, którym nie są obojętne relacje między ludźmi. Chętni do pomocy, często życzliwym sposobem. Wolą pracę z ludźmi niż pracę, która wymaga technicznego myślenia.

 • 16% E - Przedsiębiorczy

  Ludzie z mocno zakorzenionym poczuciem przywództwa. Nie mają problemu z komunikacją i występowaniem w publiczności. Często znajdą zatrudnienie jako politycy lub czołowi ekonomiści. Ich słabą stroną może być przydzielanie zadań wymagających umiejętności mechaniczne lub praktyczne rozwiązanie.

 • 16% C - Konwencjonalny

  Ludzie, którzy najlepiej czują się w biurze, ich domeną jest ciągła i rzetelna praca. Są efektywni a ich wytrwałość często nagradzana jest doskonałymi wynikami. Nie jest łatwo zdobyć ich zaufanie, ponieważ to są przeważnie introwertyczne typy.

Podstawowe zawody

Serwisant91%
Grafik83%
Programator82%
Nauczyciel75%
Kupujący52%
Przedstawiciel handlowy48%
Pracownik administracyjny47%
Menadżer operacyjny42%
Dyrektor finansowy41%
Moderator36%
Rzecznik prasowy20%
Aktor7%

Zawody rozszerzone

Elektrotechnik85%
Technik testowy82%
Pracownik naukowy76%
Asystent specjalny76%
Projektant grafiki i multimediów75%
Kamerzysta75%
Analityk IT73%
Socjolog67%
Nauczyciel w szkole podstawowej67%
Stolarz67%
Konstruktor67%
Analityk marketingowy42%
Kucharz41%
Menedżer jakości37%
Kontroler37%
Doradca finansowy37%
Kelner34%
Pracownik socjalny29%
Chcesz podzielić się wynikami ze znajomymi?Udostępnić na Facebooku